ذهنیت قدرتمند بسازید ۲

ادامه
اگر به دنبال قدرت هستید و به دنبال نیرویی که زندگی شما رو متحول کنه بدون شک باید به درون خودتون نگاه کنید. چون هیچ نیروی خارجی نمی تونه زندگی شما رو تغییر بده مگر اینکه همراه با نیروی درونی شما باشه. وقتی از درون احساس قدرت کنید نیروهای بیرونی هم قادر نخواهند بود شما رو شکست بدهند.
• به خودتون احترام بگذارید و از هر چیزی که به رُشد شما کمک نمی کنه فاصله بگیرید.
• گرفتن تصمیم اراده می خواهد و اجرای تصمیم قدرت می خواهد. اراده اگر با قدرت همراه شود هر کاری ممکن می شود.
قدرتِ درون خود را باور کنید واین قدرت رو با اراده خودتون ترکیب کنید اون وقت شاهد معجزه زندگی خودتون خواهید بود. وقتی تصمیمی گرفتید نسبت به اون متعهد باشید وتا زمانی که اون رو به طور کامل انجام ندادید عقب نشینی نکنید.
• اگر مسیری زیباست ابتدا یقین پیدا کن که به کجا می رود اما اگر مقصد زیباست به مسیر توجهی نکن و به راهت ادامه بده.
این نکته رو هم فراموش نکنیم که در مسیر با سرعت حرکت کردن لزوماً خوب نیست. ابتدا باید بدونیم که مسیر به چه سمتی و به چه هدفی میره سپس در اون به حرکت بپردازیم. یادمون نره با سرعت اگر در مسیر اشتباه حرکت کنیم به جایی نمی رسیم.
• تا حالا کسی رو دیدی که راجع به تو حرف بزنه و کارش رو بهتر از تو انجام بده؟
• منم ندیدم
واقعیّت اینه که افراد حرفه ای وکار بلد وقت خودشون رو صرف این نمی کنن که پشت سر دیگران حرف بزنن. این افراد نه حوصله این کار رو دارند ونه این اخلاق حرفه ای می دونن. اما افراد ضعیف عاشق اینن که وقت خودشون رو هدر بدن وپشت سر بقیّه حرف بزنن.
• این سوال رو از خودتون بپرسید که:
• آیا مسیری که امروز در اون حرکت می کنم منو به چیزی که می خوام نزدیک می کنه؟
• اگر نمی کنه پس وقتشه که تغییرات ایجاد کنید.
اگر در مسیری حرکت می کنید که شما رو به هدفتون نزدیک نمی کنه پس باید مسیر رو عوض کنید. شما نباید راهی رو ادامه بدید که به مقصد نا مطلوبی ختم میشه. همیشه این سوال رو از خودتون بپرسید و اگر جواب منفی بود به فکر عوض کردن مسیر باشید.
• ذهنی که پُر از ترس باشه دیگه جایی برای رویا نمیذاره.
آدم های موفّق ترس رو کنترل می کنند و اجازه نمیدن که ترس تمام ذهن اون ها رو اشغال کنه. ذهنی که پر از ترس باشه اجازه نمیده که شما هیج اقدامی انجام بدید. مراقب باشید که ترس بر شماغلبه نکنه وکنترل شما رو در دست نگیره.
• تنها کاری که جهان انجام میده اینه که باورهای ما رو به خودمان ثابت میکنه.
هر باوری که داشته باشید و منتظر هر چیزی که باشید در نهایت اون رو به سمت خودتون جذب می کنید. در این دنیا این یک قانونه که هر باوری داشته باشی دنیا اون رو بهت ثابت میکنه. هر فکری که در سر داشته باشی در نهایت اون رو جذب می کنی.
• برای من فقط شکست غیر ممکن می باشد.
می دونم که بحث غیر ممکن کلیشه ای شده ولی این تنها غیر ممکن زندگی منه. من تحت هیج شرایطی دست از تلاش برنمی دارم به همین خاطر شکست برای من غیرممکن می باشد.
• من میخوام زندگی کنم نه اینکه فقط زنده بمونم.
همه ما اونقدر ارزشمند هستیم که زندگی فوق العاده ای داشته باشیم. ما لیاقت یک زندگی خوب رو داریم و چون این ارزش ولیاقت رو داریم پس باید این زندگی رو برای خودمون بسازیم تا به خودمون احترام گذاشته باشیم.
• کافیه که به خودتون وتوانایی هاتون شک کنید تا شکست بخورید.
شاید مهم ترین اصل در موفّقیّت و شروع کار اینه که به خودمون و توانایی هایی که داریم ایمان داشته باشیم. اگر ما به خودمون شک داشته باشیم نباید انتظار داشته باشیم که دیگران ما رو قبول داشته باشند. در درجه اوّل ما باید خودمون رو باور داشته باشیم و وقتی خودمون رو باور داشته باشیم هر کاری ممکن میشه.
امیدوارم از مطالب لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *